Välkommen till SRB-klubbens Årsmöte

Fredagen den 12:e januari 2018 kl. 19.00 på Hotell Skansen Färjestaden

Vi tänkte prova nått nytt i år, så vi har beställt buffé med blandning av kött, fisk och sallader. Maten serveras kl. 19.00. Därefter följer årsmötesförhandling och utdelning av priser till hållbara och högavkastande kor.

Pris buffé inkl. lättöl/mineralvatten 350: -/person ink. moms.

Anmäl till Marie Lövquist senast fredagen den 6:e januari. Mail eller sms marie.lovquist@telia.com eller 070-382 38 53

Skriv hur många som kommer barn resp. vuxna

Välkomna! Önskar Kalmar SRB-klubb

Den 14-15 februari 2018 har vi planerat att anordna en resa till Kronobergs län. Nu strular det lite med planeringen så vi kunde inte få med vilka gårdar vi ska besöka eller priset på resan i detta utskick. Men vi kommer att göra ett SMS-utskick om det så fort alla detaljer är klara. Vi kommer också att berätta om resan på årsmötet.