Välkommen till SRB-klubbens Årsmöte

Fredagen den 11:e januari 2019 kl. 19.00 på Hotell Skansen Färjestaden

Vi tyckte att det blev så bra med buffé förra året så vi valde det i år igen. Maten serveras kl. 19.00. Därefter följer årsmötesförhandling och utdelning av priser till hållbara, vackra och högavkastande kor.

Pris buffé inkl. lättöl/mineralvatten 350: -/person ink. moms.

Anmäl till Marie Lövquist senast fredagen den 4:e januari. Mail eller sms marie.lovquist@telia.com eller 070-382 38 53

Skriv namn och hur många som kommer.

Välkomna! Önskar Kalmar SRB-klubb 

Den 13-14 februari 2019 har vi planerat att anordna en resa till Blekinge. Vi kommer t.ex. att besöka Per Brunberg en välkänd profil i SRB-kretsar som bl. a gör egen glass. Boka de dagarna redan nu. Vi kommer  att berätta om resan på årsmötet.